Projekty

Krople wody dla Sudanu Południowego to wspólny projekt Polskiej Akcji Humanitarnej, Glass Duo i orkiestry Sinfonia Varsovia. Jego efektem była budowa studni w Sudanie Południowym.

Koncert odbył się dzięki wsparciu trzydziestu tysięcy fanów PAH na Facebooku.

Koncert finałowy podczas którego GlassDuo wraz z Sinfonią Varsovią wykonało utwór Stinga - Fragile
Reportaż na temat akcji "Woda dla Sudanu"

lady in the moonWedług legendy ziele nieśmiertelności rozdzieliło kochanków. Żona oddaliła się od męża i powędrowała na księżyc, gdzie żyje w Pałacu Rozległego Zimna. Ukochany zaś próbował ją dogonić, lecz bezskutecznie…GlassDuo wraz z artystami z innych krajów (Niemcy, Izrael, Włochy, Hiszpania) przygotowało rodzaj superprodukcji opartej na legendarnej baśni chińskiej.

Lady in the Moon tradycyjnie pokazywana jest w ramach corocznych obchodów Mid-Autumn Festival.  Tym razem przedstawienia towarzyszyły obchodom Grand Prix Formula1 2014 w Singapurze.

Szklana harfa, 4 metrowa sterowana przez ludzi lalka, tancerze latający balonami 25 metrów nad ziemią oraz aktorzy w bajecznych przebraniach – to wszystko mogły zobaczyć tysiące osób zebranych u stóp trzech rozmieszczonych obok siebie scen.

Reportaż

GlassDuo in ZilinaGlassDuo i KV617 Ensemble - Żylina, Słowacja

GlassDuo nie oparło się pokusie by stworzyć projekt w oparciu o muzykę Chopina. Szklanej harfie towarzyszy zespół w składzie: flet, obój, altówka i wiolonczela. Kieliszki w takiej właśnie "oprawie" tworzą dla muzyki Chopina całkowicie nową i wysoce oryginalną aurę brzmieniową. I choć w dobie Romantyzmu szklane instrumenty zamilkły zdominowane przez chociażby fortepian, to przecież ich brzmienie w wyjątkowy sposób uwypukla nostalgiczną aurę wielu chopinowskich kompozycji.

Poza nimi GlassDuo prezentuje utwory zaprzyjaźnionych twórców polskich i zagranicznych, inspirowane zarówno muzyką naszego wielkiego rodaka, jak i niezwykłymi możliwościami brzmieniowymi szklanej harfy.

Projekt został utrwalony na płycie choPINcode.

Biuro obchodów CHOPIN2010.PL

Dotychczasowe realizacje:

  • „Chopin Non Stop”, Wrocław 2006,
  • Chamber Music Festival, Jarocin 2007
  • Chopiniana, Warszawa 2008
  • Chopin Open, Warszawa 2010
  • Round About Chopin - Wiedeń, Austria 2010
  • II Festiwal Muzyki Polskiej w Żylinie, Słowacja 2010
poemaPoema XXI Świat Miłosza to projekt interdyscyplinarny łączący warstwę muzyczną z poezją i sztukami pięknymi. Zrealizowany został we współpracy artystów z Polski i Japonii.
 
Towarzyszący mu utwór muzyczny Mieczysława Litwińskiego, współczesna kompozycja na głos, harmonium, wiolonczelę i harfę szklaną, śpiewana w kilku językach: japońskim, litewskim, angielskim, polskim, zarejestrowany został na płycie IKI.
 

DSC 7804 smallInstructions To Four Walls - premierowe wykonanie w Londynie

Instructions to Four Walls to utwór do słów W.S Merwina autorstwa londyńskiego kompozytora Toma Smaila. Został napisany na 4 głosy, szklaną harfę oraz harfę klasyczną.
Premiera i rejestracja nagrania miały miejsce w Londynie, w styczniu 2013 roku.

Please publish modules in offcanvas position.